انواع سنگ کف مناسب برای ساختمان

سنگ کف ساختمان

سنگ طبیعی یکی از متداول ترین متریال‌هایی است که از دیرباز در سازه‌ های بشر دیده شده است. اصولاً استفاده از سنگ به عنوان سنگ کف بسیار متداول بوده و هست.

سنگ‌هایی که به عنوان سنگ کف در مکان هایی مانند: پارکینگ‌های سرپوشیده، راه پله‌‌ها، اتاق نشیمن، اتاق همایش و… استفاده می‌شوند باید سنگ‌هایی مقاوم در برابر هر گونه ضربه، سایش و خراشیدگی مقاومت نسبتاً مناسبی از خود نشان دهند و در استفاده طولانی مدت نیز دچار رنگ پریدگی نشوند.

سنگ‌های طبیعی مانند: تراورتن، گرانیت، مرمریت، مرمر و چینی در رنگ‌های روشن یا خنثی انتخاب مناسبی می توانند باشند.سنگ کف مرمریت دهبید

 

مزایای استفاده از سنگ برای پوشش کف ساختمان

دوام بالا

ثبات رنگ

مقاومت در برابر خش پذیری

جلا پذیری مجدد

نظافت و نگهداری آسان

خواص فیزیکی مناسب همچون انتقال گرمای مناسب را دارا میباشند.

در ساختمان‌ های مجهز به سیستم‌ های گرمایش از کف، سنگ کف به سرعت منزل را گرم می‌کند و پس از خاموش شدن دستگاه همچنان مدت‌ها گرما را حفظ می‌کند. سنگ‌ها در تابستان بسیار خنک هستند و در زمستان سرد، به همین دلیل در صورت به کار بردن کفپوش سنگی، بهتر است برای گرم کردن فضای اتاق از سیستم گرمایشی در زیر سطح استفاده شود.

یکی از دلایلی که بناهای باستانی و قدیمی هنوز هم ماندگار و پابرجا هستند، استفاده از ساختاری محکم و ماندگار است. سنگ‌ها به نسبت مواد و مصالح دیگر از جمله چوب که با گذشت زمان باید بازسازی مجدد و صیقل داده شوند، با گذر زمان طولانی احتیاج به نگهداری بسیار کمی دارد. از آنجایی که سنگ طبیعی از بخش بیرونی (پوسته بیرونی) زمین به دست می‌آید، تنوع‌های بسیاری در رنگ و کیفیت دارد.

سنگ‌های بسیاری در طبیعت وجود دارند که با توجه به طرح یا رنگی که دارند به محیط روح و جلای خاصی می‌بخشند. کف ساختمان‌ها و سازه بخش مهمی است که باید در انتخاب سنگ مناسب برای آن‌ها توجه زیادی داشت. از انواع سنگ‌های طبیعی بسته به محیطی که نیازمند مصالح ساختمانی می‌باشند، می‌توان استفاده کرد.

سنگ‌های طبیعی یکی از پرکاربرد ترین موارد تزئینی برای کف ساختمان هستند که در بخش‌های داخلی به عنوان سنگ کف و یا دیواره‌های داخلی می توان از سنگ طبیعی استفاده کرد.

 

معرفی بهترین و پر کاربردترین سنگ ها برای کف ساختمان(چینی و دهبید و کاشمر)

بهترین پیشنهاد ما برای سنگ کف ساختمان سنگ دهبید، چینی الیگودرز و مرمریت کاشمر می باشد.

یکی از اصلی ترین کاربرد های سنگ دهبید استفاده در کف ساختمان است. جذب آب این سنگ حدود 0.15 درصد است. و همین ویژگی جذب آب پایین سبب شده تا بتوان در مکان هایی که در معرض رطوبت قرار دارند مانند: سرویس بهداشتی و حمام از این سنگ استفاده کرد.  سنگ دهبید در برابر سایش و خراش بسیار مقاوم است. از این رو می توان از آن به عنوان سنگ کف استفاده کرد.

و در تمامی بخش های داخلی ساختمان می توان از سنگ مرمریت کاشمر استفاده نمود. یکی از مهم ترین کاربردهای سنگ مرمریت کاشمر استفاده به عنوان سنگ کف است. این سنگ با زمینه رنگ کرم روشن و تیره جذابیت خاصی برای نمای داخلی و سنگ کف به وجود می آورد و می تواند برای مراکز تجاری ، اداری و واحدهای مسکونی گزینه مناسبی باشد. علاوه بر استفاده به عنوان سنگ کف داخلی از این سنگ زیبا می توان به عنوان سنگ پله و راه پله نیز استفاده نمود.

 از کاربرد های سنگ چینی الیگودرز استفاده در سنگ کف هال و پذیرایی، سنگ کف آشپزخانه، سنگ کف لابی، سنگ پله و دیواره های داخلی ساختمان و … می باشد. این سنگ به دلیل رنگ روشن ، طرح زیبا و انعکاس نور زیاد در داخل ساختمان مخصوصاً طرح بوک مچ و فور مچ آن زیبایی خاصی به ساختمان خواهد بخشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره و قیمت سنگ از کارخانه