راداستون تولید کننده تخصصی سنگ دهبید شایان و صاحب امتیاز معدن دهبید شایان .:. با ما تماس بگیرید.02156544852 - 09122258838
 1. معرفی سنگ دهبید
  1. معدن دهبید
  2. سنگ اسلب دهبید
 2. مشخصات و ویژگی های سنگ دهبید
 3. انواع سنگ دهبید به همراه تصاویر
  1. سنگ دهبید شایان
  2. سنگ دهبید چاه مرغی
  3. سنگ دهبید زارع
  4. سنگ مرمریت دهبید انگورک
  5. سنگ مرمریت دهبید مشکی اسپایدر
  6. سنگ مرمریت دهبید ثمین
  7. سنگ مرمریت دهبید دیپلمات سفید
  8. سنگ مرمریت دهبید کوه سفید
  9. سنگ مرمریت دهبید حسن آباد
 4. کاربرد سنگ دهبید
  1. مصرف سنگ اسلب دهبید در دکوراسیون داخلی
  2. استفاده از سنگ دهبید بعنوان سنگ کف
 5. مزایا و معایب سنگ دهبید
 6. قیمت سنگ دهبید
 7. قیمت سنگ مرمریت

سنگ دهبید

سنگ های ایرانی همواره از جذابیت ظاهری و کیفیت عالی برخوردار بوده اند . سنگ دهبید سنگی از خانواده مرمریت هاست و در واقع نام خود را از خاستگاهش یعنی منطقه دهبید در استان فارس در فاصله 200 کیلومتری شهر شیراز دریافت کرده است. این منطقه دارای بالاترین تجمع معادن مرغوب سنگ مرمریت  کرم می باشد. این سنگ بدلیل خصوصیات ظاهری و مشخصات فنی منحصر بفرد خود از قبیل جذب آب ناچیز، تخلخل اندک و ساب پذیری بالا مورد توجه پیمانکاران و کارفرمایانی است که در صنعت ساخت و ساز فعالیت دارند و با توجه به تنوع و تفاوت هایی که در طرح و مشخصات دارد، قیمت و کاربری آن متفاوت است. در بین کشورهای وارد کننده سنگ دهبید از ایران، چین در بالاترین رتبه قرار دارد؛ سنگ دهبید در سایز های مختلف برش داده شده و بصورت خام (کوپ، بلوک) و فرآوری شده به چین و سایر کشورها صادر می شود.

معرفی سنگ دهبید


سنگ دهبید از خانواده سنگ های مرمریت است. زمانی که بحث کیفیت و کارایی به میان می آید؛ سنگ دهبید یکی از گزینه‌های نخست طراحان ساختمان های لوکس است. که به سبب ویژگی های ظاهری کم نظیر و تنوع رنگی که دارد بسیار شهره است.
سنگ دهبید
زیبایی و شکوه سنگ دهبید و رنگ های متنوع آن، آنچنان معروف است که تنها تعداد بسیار محدودی سنگ در دنیا یارای رقابت با آن را دارند. سنگ مرمریت ایتالیایی رویال بوتچینو ( Botticino ) ، کرم مارفیل و سنگ‌های کرم ترکیه، هر دو از نظر ظاهری و کاربردی بسیار به سنگ مرمریت دهبید شباهت دارند. در استفاده از سنگ دهبید هیچ محدودیتی وجود ندارد زیرا هم طیف رنگی و هم استحکام بالای آن کاری کرده که بتوان در تمامی سازه های لوکس از این مرمریت به شکل مطلوبی استفاده کرد. اما بیشترین استفاده جهت تزئین نمای داخلی ساختمان ها است. بیشتر کسانی که جزو کارفرمایان ساخت و ساز منازل و ساختمان های لوکس هستند؛ با سنگ دهبید شایان آشنایی دارند. سنگی که از حیث کیفیت و رنگ بندی در زمره سنگهای باکیفیت ایرانی قرار میگیرد. دهبید شایان نام خود را از منطقه ای به همین نام گرفته و با توجه به رنگ روشن و کیفیت عالی که دارد در بیشتر سازه های لوکس ایران به کار برده شده است. علاوه بر این، سنگ دهبید شایان جزو سنگ های صادراتی بوده و به صورت اسلب و کوپ به کشور های مختلفی صادر می شود.

معدن دهبیداستان فارس یکی از اصلی ترین مناطق معدنی سنگ مرمریت کرم (دهبید شایان) است که در این منطقه، شهر دهبید با فاصله 200 کیلومتری از شیراز دارای بالاترین تجمع معادن مرغوب سنگ مرمریت کرم می باشد. دهبید به سبب معادن غنی سنگ مرمریت در سورت‌ های گوناگون بسیار معروف است و اغلب سنگ هایی که از این منطقه استخراج می شوند به سنگ دهبید مشهور شده اند اما هر کدام از این سنگ ها طی سالیان مختلف از مردم محلی و معدن داران نام های متفاوتی دریافت کرده اند و این نام بر روی آن ها تا به امروز باقی مانده . سنگ مرمریت دهبید شایان در زمره مرمریت های کرم دارای بیشترین استقبال و مقبولیت است و در حال حاضر رتبه اول میزان تولید در بین معادن مشابه را دارد. معدن دهبید شایان با نوزده پله و تولید سالیانه حدود 250 هزارتن، می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای تامین سنگ پروژه های بزرگ باشد. سنگ مرمریت دهبید نه تنها در ساختمان های داخلی مورد استفاده قرار می گیرد؛ بلکه آن را به کشور های حوزه خلیج فارس، کشور های اروپایی و کشور های شرقی چون چین نیز صادر می کنند. معدنی که سنگ از آن استخراج می شود اهمیت ویژه ای دارد. اهمیت معدن سنگ دهبید به قدری زیاد است که قیمت گذاری نهایی و استفاده ها هم با توجه به معدن آن ها انجام می شود. سنگ دهبید بعد از استخراج از معادن مربوطه به کارخانه جهت فرآوری ارسال میشود و توسط اره های مخصوص به صورت اسلب بریده می شود. بعد از برش، عملیات ساب روی سنگ ها اعمال می شود. به کل این پروسه برش و فرآوری می گویند. این روند کاری سخت و حساس است و دلیل این حساسیت هم وجود رگه های سطح سنگ است و ممکن است سنگ را به قطعات ریز و غیر قابل استفاده تبدیل کند. از این رو در برش و فرآوری سنگ از توری و اپوکسی استفاده می شود. سنگ دهبید با نام هایی چون سنگ دهبید شایان، اصلی، زارعی، حسن آباد، چاه مرغی، ثمین و انگورک شناخته می شود. نه تنها معدنی که سنگ دهبید از آن استخراج شده حائز اهمیت است؛ بلکه رنگ و حتی میزان رگه های درون سنگ (رگه های زیاد یا کم) بر روی استفاده نهایی تاثیر مستقیم دارند.


سنگ اسلب دهبید

سنگ اسلب دهبید سنگ اسلب دهبید به خصوص سنگ اسلب دهبید شایان، در پروژه های ساختمانی زیادی به کار برده می شود. از این رو طبیعی است که در اندازه های متفاوتی نیز تولید شود. این سنگ ساختمانی در بخش های مختلف قابل استفاده است. سنگ دهبید علاوه بر اسلب، بصورت تایل، پله و ... هم فرآوری می‌شود. دلیل این تنوع در اندازه های برش نیز پوشش دادن تمامی نیاز های یک ساختمان و به کابردن آن در بخش های مختلف سازه است. همچنین این تنوع در اندازه می تواند بودجه ها و نیاز های زیادی را پوشش دهد. زیرا همان طور که گفته شد اسلب های بزرگ گرانتر از اسلب های کوچک تر معامله خواهند شد. سنگ اسلب دهبید ( سنگ اسلب دهبید شایان )  به صورت بلوک، تایل، اسلب، کارهای حجمی و ... صادر می شود.

مشخصات و ویژگی های سنگ دهبید

سنگ اسلب دهبید شایان
به طور کلی سنگ دهبید دارای رنگ بندی تیره و روشن است. طیف نوری سنگ از سفید شروع شده و به رنگ مشکی ختم می شود. هر کدام از این رنگ ها جهت استفاده در بخش های مختلف ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله مشخصات و ویژگی های سنگ دهبید می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1: جذب آب پایین:
سنگ دهبید با توجه به مواد رزینی که در مرحله فرآوری به آن اضافه می شود نسبت به جذب رطوبت مقاوم است؛ سنگ دهبید تنها 0.15 درصد آب جذب می‌کند.
2: کمترین میزان تخلخل:
مرمریت دهبید به طور طبیعی برای فرآوری بسیار عالی بوده و میزان تخلخل آن نیز بسیار پایین است. در طی پروسه فرآوری، برای استحکام بخشی بیشتر به سنگ، از توری در پشت سنگ استفاده می کنند. اگرچه سنگ دهبید میزان تخلخل بسیار پایینی دارد (در حدود 0.4 درصد) اما لازم است که برای پر کردن اندک خلل باقی مانده از اپوکسی استفاده شود.
3: مقاومت فشاری بالا
سنگ هایی که در سازه ها استفاده می شوند باید تحمل فشار و وزن ساختمان و حتی وزن افرادی که بر روی آن ها قدم می گزارند را داشته باشند. از این رو مقاومت فشاری بسیار مهم است. سنگ دهبید جزو سنگ های بسیار مقاوم در طبیعت است که مقاومت فشاری آن در حدود 2.69 درصد تخمین زده می شود. نه تنها مقاومت فشاری سنگ دهبید بالا است بلکه می توانید روی مقاومت سایشی آن نیز حساب ویژه ای باز کنید. اما مقاومت سایشی برای ساختمان هایی اهمیت دارد که از این سنگ در مکان های پر رفت و آمدی مانند راه پله استفاده می کنند. این مقاومت از سایش و خراش در استفاده های طولانی مدت از سنگ جلوگیری کرده و در طی سالیان زیاد می توان برای بخش های پر رفت و آمد سازه نیز از آن استفاده کرد.
5: کیفیت عالی و قابل استفاده جهت صادرات
کیفیت و استحکام این سنگ در برابر ترک و خورد شدن بسیار بالا است. رنگ های با کیفیت و طرح های منحصر به فرد این سنگ، آن را به محصولی بسیار ایده آل جهت صادرات تبدیل کرده است. وزن سنگ دهبید حدود 2700 کیلوگرم بر هر متر مکعب محاسبه شده است.

انواع سنگ دهبید

سنگ اسلب دهبید سنگ های دهبید را با توجه به معدنی که استخراج شده اند می شناسند. مرمریت های دهبید همگی از همین منطقه استخراج شده اند اما تفاوت در رنگ و خصوصیات فیزیکی منحصر به فرد هر معدن نقش زیادی در نام گذاری های متنوع آن را باعث شده است.

سنگ مرمریت دهبید شایان

سنگ دهبید شایان یکی از محبوب ترین سنگ های مرمریت کرم رنگ، سنگ دهبید شایان است. سنگی که تمامی ویژگی های خانواده خود را به ارث برده و دارای رنگ بندی کرم و بژ خوش رنگی است. استفاده از این سنگ در بخش های داخلی ساختمان ها هم بصورت سنگ اسلب دهبید شایان، هم بصورت تایل و هم بصورت پله بسیار رایج است.

سنگ مرمریت دهبید چاه مرغی

سنگ دهبید چاه مرغی سنگ دهبید چاه مرغی یا  اصلی جزو سنگ های محبوب مرمریت است. این سنگ خود درجه بندی و سورت بندی های متنوعی داشته و بیش از 4 سورت اصلی نیز دارد. گل زرد، گل یخ، گل نباتی، پنجه گربه ای و گل چوبی جزو سورت های محبوب و پر فروش در بازار هستند.

سنگ مرمریت دهبید زارع

سنگ دهبید زارع بعد از دهبید شایان، دهبید زارع تقریبا شناخته شده ترین سنگ مرمریت معادن دهبید است. سنگی که چون دهبید شایان دارای سورت های مختلف و رنگ بندی کرم تا بژ می باشد. این تنوع در طرح و رنگ دست معماران را برای استفاده باز گذاشته است.

سنگ مرمریت دهبید انگورک

سنگ دهبید انگورک به جرات می توان گفت، یکی از زیباترین سنگ های مرمریت دهیبد، دهبید انگورک است. این سنگ که دارای رنگ روشنی است طرح های معروف به گل یخی را در پس زمینه خود دارد. این رگه های یخی، زیبایی بصری دهبید انگورک را دو چندان کرده اند. اما مقاومت بالا در برابر خوردگی و سایش و همچنین شفافیت سنگ آن را برای استفاده در بخش های داخلی ساختمان بسیار مناسب کرده است.

سنگ مرمریت دهبید مشکی اسپایدر

سنگ دهبید اسپایدر سنگ مرمریت اسپایدر یا عنکبوتی دارای رنگ زمینه ای قهوه ای سوخته است. رگه های طلایی درون سنگ به شکل لانه های عنکبوت دیده شده و علت نام گذاری آن به اسپایدر یا عنکبوت نیز همین می باشد. این سنگ در ابعاد مختلف تولید شده و بیشتر در بخش های داخلی ساختمان مانند دیوار، کف و قاب آسانسور مورد استفاده قرار می گیرد.

سنگ مرمریت دهبید ثمین

سنگ دهبید ثمین ین سنگ در برابر نور خورشید رنگ دانه های خود را از دست داده و به مرور زمان زیبایی و جذابیت خود را از دست می دهد. سنگ مرمریت دهبید ثمین جزو سنگ هایی است که به سنگ دهبید شایان بسیار شبیه است. از نظر ظاهری سنگی بسیار خوش رنگ است و رگه های کرم رنگ در پس زمینه بژ آن به خوبی خود نمایی می کند. سطح سنگ بسیار صیقلی بوده و رنگ روشن آن نیز آن را به سنگی گران قیمت تبدیل کرده است.

سنگ مرمریت دیپلمات دهبید

سنگ دهبید دیپلمات سنگ مرمریت دیپلمات یکی از خاص ترین دهبید هایی است که تا به حال دیده اید. سنگی با ظاهری کاملا متفاوت و رنگی فوق العاده. مرمریت دیپلمات که به مرمریت جاوید نیز مشهور است؛ دارای نقش و نگارهای ابر و باد مانند و برخی اوقات به شکل گل است. پس زمینه خود سنگ طوسی است اما گل های صورتی و رگه های خاکستری نیز آن را مزین کرده است.

سنگ مرمریت دهبید کوه سفید(آرین)

سنگ دهبید آرین یکی از روشن ترین سنگ های دهبیدی که در معادن ایران استخراج می شود؛ سنگ مرمریت کوه سفید یا سفید کوه است. این سنگ نسبت به دیگر دهبید های موجود در معادن ایران روشن تر بوده و رگه هایی که در آن وجود دارد اندکی تیره بوده و به گل یخی مشهور هستند. به سبب رنگ روشن سنگ، بیشتر در فضاهایی از آن استفاده می شود که نور زیاد و روشنایی طبیعی در محیط لازم است.

سنگ مرمریت دهبید حسن آباد

سنگ دهبید حسن آباد مرمریت دهبید حسن آباد، نام خود را از منطقه خاستگاه خویش گرفته است. سنگی که تمامی خواص و قابلیت های دیگر مرمریت ها را داشته و از نظر رنگ و کیفیت بسیار خیره کننده و قابل اعتماد است. از این سنگ در بخش های داخلی ساختمان به وفور استفاده می کنند. مرمریت دهبید حسن آباد جزو سنگ های روشن به حساب می آید.

سوالی در رابطه با انتخاب سنگ برای پروژه های خود دارید؟ با ما تماس بگیرید تا از مشاورین گروه راداستون مشورت بگیرید. 02156544852 09122258838

کاربرد سنگ دهبید

یکی از شناخته شده ترین سنگ هایی که می توان از آن در زمینه های مختلف استفاده کرد سنگ دهبید است. این سنگ خارق العاده با طیف رنگی روشن تا تیره خود می تواند تمامی سلیقه ها را در پوشش خود قرار دهد.

مصرف سنگ اسلب دهبید در دکوراسیون داخلی

سنگ اسلب دهبید یکی از رایج ترین نوع استفاده از مرمریت به صورت اسلب است. سنگ اسلب دهبید بخصوص سنگ اسلب دهبید شایان در دکوراسیون داخلی استفاده های زیادی دارد. دهبید دارای 2 طیف نوری روشن، تیره است. به تناسب رنگ، از هر کدام از این سنگ ها یا از همه آن ها در دکوراسیون داخلی سازه های خاص و لوکس استفاده می شود. در فضای داخلی در موارد زیر از سنگ اسلب دهبید ( سنگ اسلب دهبید شایان )استفاده می شود.
 • استفاده جهت نمای داخلی
 • استفاده برای سنگ پله ها
 • استفاده در حد فاصل بین کابینت های زمینی و دیواری
 • استفاده جهت کانتر آشپزخانه
 • استفاده در حمام و سرویس های بهداشتی
 • استفاده برای وان سنگی
 • استفاده در آسانسور
 • استفاده بعنوان سنگ کف
در کنار این استفاده ها، از سنگ دهبید وسایل تزئینی و مجسمه های بسیار جذابی نیز تولید می شود که به عنوان دکوراسیون های گران قیمت مورد استفاده قرار می گیرند.

استفاده از سنگ دهبید به عنوان سنگ کف

سنگ دهبید یکی از اصلی ترین کاربرد های سنگ اسلب دهبید شایان استفاده بعنوان سنگ کف ساختمان است. جذب آب سنگ دهبید حدود 0.15 درصد است. و همین ویژگی جذب آب پایین سبب شده تا بتوان در مکانهایی که در معرض رطوبت قرار دارند مانند سرویس بهداشتی و حمام از این سنگ استفاده گردد. همان طور که پیش تر اشاره کردیم این سنگ در برابر سایش و خراش بسیار مقاوم است. از این رو می توان از آن به عنوان سنگ کف استفاده کرد.

مزایا و معایب سنگ دهبید

هرچند که سنگ دهبید جزو سنگ های بسیار خاص و لوکس ایرانی قلمداد میشود؛ اما بدون عیب نیز نمی باشد. در کنار مزایایی که در ادامه بیان می کنیم؛ چند خرده نیز به آن وارد است.

مزایا:
سنگ دهبید دارای رنگ های زمینه ای با طیف روشن و تیره است. بنابراین می توان از آن در همه طراحی ها استفاده کرد و همه افراد با سلیقه های متفاوت را راضی نگه میدارد. زمینه یک دست و شفاف مرمریت دهبید به آن ظاهری خاص بخشیده و زیبایی خارق العاده خود را در محیط منعکس می کند. از این رو در سازه هایی که دسترسی به نور کمتر بوده و یا نیاز به روشنایی زیاد احساس می شود؛ سنگ اسلب دهبید شایان اولین انتخاب خواهد بود. هرچه سنگ روشن تر باشد؛ رگه های درونی آن نیز روشن تر خواهد بود.
معایب:
برای نمای خارجی مناسب نیست. اغلب این باور وجود دارد که می تواند مرمریت دهبید را در تمام بخش های ساختمان استفاده کرد. اگرچه این باور درست است؛ اما نمی توان از آن برای بخش خارجی استفاده کرد. در واقع سنگ دهبید به دلیل ویژگیهای فیزیکی و شیمیایی که دارد بیشتر مناسب فضاهای داخلی ساختمان میباشد و کمتر در نمای خارجی بکار میرود. مورد دیگری که به سنگ دهبید وارد است قیمت سنگ دهبید و قرار گرفتن در دسته سنگ‌های گران‌قیمت به سبب کیفیت بالای آن میباشد. هرچند که از سنگی به خاصیت و کیفیت دهبید انتظار قیمت بالا وجود دارد. اما در پروژه هایی که قرار است ارزان قیمت تمام شوند؛ استفاده از این سنگ اصلا مقرون به صرفه نیست ولو بسیار با کیفیت و جذاب است.

قیمت سنگ دهبید

قیمت سنگ دهبید به دو صورت مقایسه می شود.
 • مورد اول : قیمت سنگ دهبید در مقایسه با نمونه های وارداتی است.
 • مورد دوم : قیمت سنگ دهبید  نسبت به نمونه های خارجی چون لته که وارداتی ترکیه است.
اما اگر قیمت سنگ دهبید  را با نمونه های داخلی مقایسه کنیم؛ سنگ دهبید به خصوص دهبید شایان و دهبید اصلی، جزو سنگ های گران قیمت بازار بوده و بیشتر در سازه های لوکس و ساختمان های مهم ایرانی مورد استفاده قرار می گیرند. موارد زیر تعیین کننده کیفیت سنگ هستند و هرچه سنگ با کیفیت تر باشد؛ قیمت سنگ دهبید نیز بالاتر خواهد بود.
 • بدون ترک و پوسیدگی باشد
 • سورت دقیق و حداقل بازی رنگ را داشته باشد
 • ضخامت سنگ مناسب باشد
 • گونیا بودن ابعاد سنگ
 • ساب پذیر ی بالای سنگ
 • لب پر نبودن سنگ
 • نحوه بسته بندی و حمل و نقل سنگ

علاوه بر این، معدنی که سنگ مرمریت دهبید از آن استخراج می شود و رنگی که سنگ دارد نیز نقش حیاتی در تعیین قیمت سنگ دهبید  دارند. یکی دیگر از عواملی که بر روی قیمت سنگ دهبید  تاثیر گذار است؛ ابعاد و نوع فرآوری سنگ است. همچنین این که سنگ چه میزان روشن است و آیا جزو دهبید های گل دار است یا بدون گل؛ تاثیر مستقیمی بر روی قیمت سنگ دهبید خواهند داشت. در نهایت به طور کلی قیمت سنگ دهبید به عوامل متعددی از قبیل ضخامت برش، کیفیت ساب و برش، مواد مورد استفاده در فرآوری، دقت در سورت بندی، و سایز سنگ مرمریت تولید شده بستگی دارد. هر قدر سایز سنگ مرمریت تولید شده بزرگتر باشد قیمت سنگ دهبید نیز با توجه به تفاوت در روش تولید و فرآوری آن بیشتر است.

قیمت سنگ مرمریت

مهمترین پارامتری که بر روی قیمت سنگ مرمریت تاثیر مستقیم دارد؛ کیفیت آن است. بدیهی است هرچه سنگ باکیفیت تر باشد؛ قیمت سنگ مرمریت بالاتر خواهد بود. اما به طور کلی قیمت سنگ مرمریت را بر اساس موارد زیر بررسی می کنند.
1. سنگ مرمریت  نباید ناخالصی داشته باشد. هرچقدر که سنگ خالص تر باشد؛ قیمت سنگ مرمریت را بالاتر در نظر می گیرند.
2. نوع سنگ مرمریت و معدنی که از آن استخراج میشود بر روی قیمت سنگ مرمریت تاثیر گذار خواهد بود. اگرچه همگی این سنگ ها مرمریت هستند؛ اما بسته به شرایط معدن و نحوه فرآوری متفاوت بوده و قیمت های سنگ مرمریت نیز متفاوت خواهد بود.
3. ساب پذیری سنگ مرمریت از دیگر مواردی است که بر روی قیمت سنگ مرمریت تاثیر گذار است. این که میزان ساب پذیری سنگ مرمریت چقدر است نیز بر روی قیمت سنگ مرمریت اثر گذار است. مرمریت برخی از معادن بسیار مقاوم بوده و ساب پذیری بالایی دارند. بنابراین باید انتظار قیمت بالاتر به نسبت سایر مرمریت ها را داشت.
4. شکل ظاهری سنگ بسیار مهم است. نکته مهمی که در قیمت سنگ مرمریت تاثیر گذار است و نشان دهنده کیفیت آن است؛ لب پر نبودن آن است. همچنین بسیار مهم است که سنگ گونیا باشد و برای فرآوری آن چه موادی (اپوکسی، رزین و لقمه ساب) استفاده شده است.
5. سایز در قیمت سنگ مرمریت تاثیر زیادی دارد. یکی از فاکتورهای تاثیر گذار بر قیمت سنگ مرمریت، اندازه آن است. هرچقدر سنگ در ابعاد بزرگتری فرآوری شده باشد؛ قیمت سنگ مرمریت نیز بالاتر خواهد بود.
6. تراکم در تعیین قیمت سنگ مرمریت بسیار مهم است. سنگ های مرمریت متراکم دوام و کیفیت بالاتری دارند. برای تشخیص میزان تراکم سنگ مرمریت با یک شی فلز مانند به قسمت نسابیده پشت سنگ ضربه وارد می کنند. هر قدر صدای ضربه ریزتر باشد؛ تراکم سنگ بالاتر و در نتیجه کیفیت آن بیشتر است و قیمت سنگ مرمریت افزایش می‌یابد.
7. معدنی که سنگ از آن استخراج می شود. اگرچه تمامی سنگ های مرمریت به طور تقریبی ویژگی ها و قابلیت های مشابهی دارند؛ اما برخی از معادن مانند معدن مرمریت شایان سنگ های باکفیت تر و خالص تری دارند. از این رو نوع خواستگاه سنگ مرمریت بر روی قیمت سنگ مرمریت تاثیر می گذارد.

مشاوره رایگان

راد استون | سنک دهبید شایان

8 – 02156544852
09122258838
[email protected]

Contact_raadstone