نمایشگاه سنگ هند در جیپور
نمایشگاه سنگ هند در جیپور

در مورد نمایشگاه جیپور ( نمایشگاه سنگ هند در جیپور) گفتنی های بسیاری وجود دارد. اصل موضوع بازارهند است که به نظر می رسد که کشورهند در توسعه اقتصادی مسیری را که در بیست ، سی سال اخیر چین طی کرده است را طی می کند و توانسته خود را به دومین قدرت اقتصادی دنیا تبدیل کند.مسیری که هند در پیش گرفته باعث شده که طی چندین سال اخیر بالاترین رشد اقتصادی در دنیا را کسب کند، با توجه به جمعیت زیاد و نیروی کاری ارزان و امکانات گسترده ای که دارد شاید مسیری را می رود که چین رفته است.

در زمینه ی صنعت سنگ با توجه به رشد اقتصادی بالا ساخت و ساز در کشورهند یک موضوع مهم است.چون توسعه اساسا هم ردیف با ساخت و ساز و کار عمرانی است. از موضوع زیر ساخت ها تا موضوع مسکن علاوه بر این که همان کاری که چینیها کردند و توانستند با نیروی کار ارزان و خرید مواد اولیه مناسب از کشورهای مختلف یک برنامه ی کاربردی و جامعی را تدوین کنند و تعداد زیادی از چینی ها را از خط فقر در بیاورنند و شهرهای جدید با امکانات جدید تهیه کنند.

هند نیزهمین مسیر را در حال طی کردن است چون موضوع مسکن وسطح زندگی در هند اصلا مناسب نیست ولی چیزی که می تواند کاملا به نیروی محرکه اقتصادش تبدیل بشود نیروی کاری بسیار بسیار ارزانی است که در حال حاضر در هند وجود دارد.

در هند وجود اختلاف طبقاتی بسیار بارز است و مردم بسیاری بی خانمان اند و بسیاری دیگربه قدری ثروتمند که هواپیمای اختصاصی دارند، این اختلاف طبقاتی باعث می شود که شما در هند نیروی کار بسیار ارزان و فراوان بیابید.جیپور

جلوی اکثر هتل ها و فروشگاه ها و مکان های دیگرحتما یک نفر ایستاده که فقط کارش باز و بسته کردن در برای مهمانان یا مشتریان است و یا دررستوران ها کسانی هستند که کارهای خیلی ساده را انجام می دهند مانند اینکه فقط کارشان این است که یک استکان را ببرد و بیاورد یا حشرات مزاحم را دور کند و این تنها کاری است که باید انجام بدهد. این نشان دهنده ی این است که در این کشورنیروی کار ارزانی وجود دارد و این اگر درست استفاده بشود برای هند می تواند به عنوان موتورمحرکه اقتصاد هند تلقی شود و سرمایه گذاری را درآن ارزان کند و قیمت تمام شده را ثابت نگه دارد.

  نمایشگاه سنگ شیامن چین

از نظر مالی بسیار منضبط هستند و قابل مقایسه با چین نیستند و کار در آنجا از نظر مالی خیلی محاسباتی و دقیق انجام می شود و به این راحتی کارهای مختلفی که چین انجام می دهد،انجام نمی دهند. شاید این یک مانع مهم برای توسعه هند باشد، قاعدتا انضباط خیلی جدی و سختگیری های خیلی زیاد در مورد تبادلات مالی و مالیات و این مسائل کاری توسعه را خیلی کند میکند.چین پلکانی این کارها را حل کرده است و به آهستگی به همه مسائل پرداخته است ولی هند هنوز در قدم های اول است سخت گیرانه با این موضوعات برخورد می کند.

واردات سنگ خام در هند تا سالهای گذشته به نوعی ممنوع بوده و مستلزم این بوده است تا مجوزهای خاصی از دولت های مرکزی گرفته بشود که این باعث بوجود آمدن فساد و رانت شده بود و دولت هند از یک سال پیش این قانون را عوض کرده و مجوز را کاملا آزاد نموده است و شما نیاز به اجازه از واردات سنگ خام در هند را ندارید.

فقط تعرفه ی ۲۰۰ دلاری را تعیین کرده است که حد خاصی را مشخص کرده اند که می بایست مجددا بررسی شود. این باعث شده است که واردات سنگ خام در هند خیلی بیشتر شود و کارخانه ها ی بسیاری به دنبال خرید سنگ خام هستند. واقعا نوع تولید سنگ در هند ، نوع ارائه ، نوع فروش و نوع خریدشان جای تحلیل بسیار دارد. در هند به همان نسبتی که اختلاف طبقاتی وجود دارد موضوع خود سنگ هم وجود دارد یعنی هندی ها از یکی از خریداران سنگ های گران قیمت دنیا هستند.

  1نمایشگاه سنگ استانبول

به ایتالیا هم که بروید یکی از بهترین خریدارها هندی ها هستند و سنگ های گرانقیمت در هند زیاد می بینید از طرفی به دنبال سنگ های ارزان قیمت هم هستند که با توجه به نوع فرآوری، نوع فروش ، نوع حمل و نقل و انواع و اقسام چیزهایی که شکل می گیرد قیمت ارزان را نتیجه می دهد.

درنوع مذاکره هندی ها اصلا به اندازه چینی ها قابل اعتماد نیستند و به دلیل نوع کار و زندگی که داشتند دو نوع نگاه دارند یا به خریدار نگاه بالا به پایین دارند یا به فروشنده نگاه بالا به پایین دارند یا پایین به بالا یعنی اگر اروپایی باشد و یا اگر دیسیپلین خاصی را رعایت کند و یا اگر قوی باشد در مقابلش کرنش دارند و به اصطلاح کاملا گاردشان باز است و اگر شرقی باشد و احساس کنند این آدم معمولی است و پولدار نیست از جنس دیگری با او برخورد می کنند.

به خاطر این رعایت دیسیپلین ،قواعد و روش کاری در هند بسیار مهم است و اگر می خواهید آنجا کار کنید می بایست قواعد دیگری را به کار بگیرید و می بایست کاملا رعایت دیسیپلین کاری را در هند رعایت کنید.

در زمینه ی نوع کارکردن کیفیت خوب و کیفیت خیلی ارزان در هند وجود دارد خیلی از کارهایی که در دنیا توسط ماشین آلات انجام می شود مثل حمل و نقل و بارزدن سنگ در هند توسط دست انجام می شود و این نشان دهنده این است که کماکان نیروی کار خیلی ارزانتر از یک جرثقیل سقفی است که سنگ را بار میزند و به راحتی شما می بینید که یک کامیون بار اسلب را که بارگیری آن خیلی سخت است توسط کارگرها این کار انجام می شود.

  نمایشگاه کراچی - پاکستان

ولی شما نسل جدیدی از ماشین آلات را می بینید که وارداتی از ایتالیا هستند و بسیار دقیق طراحی شده اند و دارند روی این زمینه سرمایه گذاری می شود.

منطقه جیپور منطقه سنگ مرمریت است. کارخانه های خیلی مهم هند در آنجا حضوردارند و البته اجازه نمی دهند از کارخانه ایی بازدید داشته باشید. در هند این دیسیپلین وجود دارد ولی در چین خیلی کم است و اصلا از این نظر متفاوت است. شما در چین هر کارخانه ای که مایل باشید را می توانید از آن بازدید داشته باشید ولی در هند این طور نیست باید هماهنگی ها خیلی جدی تر باشد و بعضا اجازه دیدن یک سری خط تولیدها را نمی دهند.

در مجموع نمایشگاه جیپور هم می تواند یک نمایشگاه بین المللی باشد. از نظر غرفه که آمارها باید برآورد شود و از نظر بازدید کننده هم باید آمار سایت نمایشگاه را ببینیم. در کل به نظرم این نمایشگاه هم واقعا بین المللی بود از جاهای مختلف شما بازدید کننده می دیدید.با توجه به حجم اصلی سرمایه گذاری خارجی که در چند سال گذشته در هند انجام می شد توسط چینی هاست ، به نظرم می رسد که درآینده هند و چین خیلی جدی تر از نظر فرهنگ صنعت سنگ به هم نزدیک بشوند.

  معدن سنگ آلاباما

البته نوع نگاهی که چینی ها به سنگ دارند با هندی ها خیلی متفاوت است. چینی ها درسنگ بسیار متبحرتر هستند چه در زمینه ابزاری و چه در زمینه فرآوری سنگ ، ولی با این تفاصیل که هندی ها در زمینه ی رنگ سنگ و تم سنگ خیلی سلیقه شان بیشتر شبیه به ایتالیایی ها است که ایتالیایی ها موضوع مهم و جدیشان در این زمینه بیشتر این است که سنگ خیلی طبیعی باشد.

آنقدر که چینی ها به رنگ سنگ توجه دارند ،هندی ها ندارند.اگر به آنها بلوک بزرگ بدهید و سالم هم باشد برایشان اولویت های اصلی است تا اینکه این سنگ کاملا یک رنگ باشد.چینی ها به رنگ توجه جدی تری دارند. صادرات سنگ هم از هند جدی تر است و خیلی جاهای دنیا هم سنگ هندی وارد می کنند.

از نظر گرانیت بخصوص شهر بنگلور و آن منطقه بورس گرانیت دنیا است. محصولات گرانیتی هند کاملا قابل رقابت در دنیا هستند و از آن طرف به اندازه کافی از معادن سنگ های چینی که شبیه سنگ چینی سفید ما است دارند حتی شرکت آر.کی.ماربل که مدرکی از گینس دارد بالاترین میزان برداشت یک شرکت از یک معدن را در یک سال که بالای یک تن است داشته و توانسته این سنگ که شبیه سنگ تاج محل که سفید است و از همین سنگ است را برداشت کند.

این معدن در ایالت راجستان است از این بابت شما فراوان سنگ های نسبتا سفید می بینید ولی با این حال بیشتر سنگهای سفید ویتنام که سنگهای سفید مهمی هستند برای فرآوری وارد هند می شود فراوان دیده می شود. به همین خاطر به نظر می رسد در مجموع در ۲۰ سال آینده اگر بخواهید برای بازار نو و جدید سرمایه گذاری کنید باید روی بازار هند سرمایه گذاری کنید.

  کشورهای حاضر در نمایشگاه سنگ ایتالیا ورونا

و از این نظرنمایشگاه جیپور نمایشگاه مهمی بود ولی نباید از دست داد و باید دنبال کرد. مشتری های اصلی را پیدا کرد. رقابت بین خود شرکت های هندی بسیار بالاست ،خیلی دنبال این هستند که اگر سنگ را به آنها می دهید به شرکت و کارخانه ی دیگری ندهید و این موضوع انحصاری سنگ خریدن هم خیلی برایشان مهم است بخصوص شرکت های بزرگشان که البته اگر یک شرکت بزرگ از شما سنگ بخرد نیازی نیست که به افراد مختلف سنگ بفروشید.

معرفی نمایشگاه جیپور – هند – Stone Mart 2019

نمایشگاه بین المللی 2019 stonemart بزرگترین نمایشگاه بین المللی در صنعت سنگ است که دنیایی از سنگ های طبیعی، محصولات فرعی وخدمات جامع در این صنعت را به نمایش گذاشت.

نمایشگاه سنگ هند در جیپور با شراکت سهامداران صنایع سنگی یعنی تولید کنندگان داخلی و خارجی، صادرکنندگان و واردکنندگان، مصرف کنندگان و خریداران، کارشناسان، ارائه دهندگان فناوری، معماران، سازندگان، توسعه دهندگان، شرکت ها وغیره را درزیر یک چتر گرد هم آورد.

ارائه یک پلت فرم ایده آل برای غرفه داران که تبلیغ محصولات، خدمات و تصویر برند خود را در میان مصرف کنندگان از سراسر جهان قرار دادند و ایجاد ارتباطات تجاری و شبکه سازی با آنها برای افزایش افق تجاری و چشم انداز کسب و کار خود را بوجود آوردند.

این رویداد توسط CDOS وFICCI برنامه ریزی شده وتوسط دولت ایالت راجیستان ودیگر موسسات مربوطه پشتیبانی شده است.شرکت توسعه سرمایه گذاری ایالت راجیستان حامی اصلی این رویداد بوده است.

استون مارت هند یک توازن برای خود درسناریوی نمایشگاه بین المللی سنگ ایجاد کرده و به شرکت کنندگان بهترین کیفیت زیر ساخت،امکانات و خدمات را ارائه می دهد. با توجه به تعداد روزافزون غرفه داران وتعداد زیاد بازدید کنندگان کسب و کار استون مارت هند به سادگی یک قله ایده ال برای مذاکره در مورد معاملات تجاری با دست اندرکاران صنعت و کسب و کار را بدست آورده است.

  دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ تهران

Stonemart2019 بزرگترین نمایشگاه بین المللی در صنعت سنگ است که ابعاد سنگ طبیعی و محصولات فرعی و خدمات جامع در این رابطه را به نمایش می گذارد. این رویداد با تصدی گری صنایع سنگی یعنی تولید کنندگان داخلی وخارجی،صادرکنندگان و واردکنندگان، مصرف کنندگان و خریداران، کارشناسان، ارائه دهندگان فناوری، معماران، سازندگان،توسعه دهندگان، شرکت ها و غیره در زیر یک سقف برگزار می شود.

استون مارت که پلت فرم ایده آل برای غرفه داران برای تبلیغ محصولات، خدمات و تصویر برند در میان مصرف کنندگان از سراسر جهان فراهم می کند و برقراری ارتباط تجاری و ایجاد ارتباط با آنها را برای افزایش افق و چشم انداز کسب و کار خود فراهم می کند.

بازدید از نمایشگاه Stone Mart

نمایشگاه سنگ هند در جیپور

این نمایشگاه از ۱۱ تا ۱۴ بهمن ماه ۱۳۹۷ در شهر جیپور هند برگزار گردید و مدیریت راداستون به همراه تیم صادرات از این نمایشگاه و غرفه های آن بازدید به عمل آوردند.

پیش از بازدید از نمایشگاه سنگ جیپور، با تعدادی از شرکت های بزرگ و همچنین در حال توسعه ی سنگ در هند مکاتباتی انجام گردید که در طی نمایشگاه از غرفه های آنها بازدید انجام گردید و همچنین گفتگوهای اولیه برای همکاری مشترک صورت پذیرفت.

بازار هند برای راداستون یک بازار جدید می باشد و بازدید از این نمایشگاه به قصد شناخت بیشتر و بهتر بازار سنگ هند، تاجران سنگ و کارخانه داران آن بود که تا حد زیادی به مقصود دست یافته شد.

در نمایشگاه Stone Mart چندین شرکت معظم ایرانی نیز غرفه دار بودند که خود یکی از نقاط قوت این بازدید بود.(نمایشگاه سنگ هند در جیپور )