نمایشگاه ماشین آلات سنگ ورونا ایتالیا

در نمایشگاه سنگ ورونا ۲۰۱۸،  دویست و هفتاد  شرکت تولید کننده ماشین آلات حضور داشتند که از آن جمله شرکت های بزرگ تولید کننده ماشین آلات ایتالیایی همچون Breton و Pedrini  بودند.
از مهمترین ماشین آلات ارائه شده در نمایشگاه امسال دستگاه CNC پنج محور ساخت تیم مهندسی شرکت Prussiani به نام Opera Five بود .به لطف زاویه Z 650 میلیمتر و جهت چرخش از -120 تا 120 درجه، دستگاه قادر به تراش مجسمه های سنگی با جزییات بالا است.

دستگاه Multi-Wire همچنان جزو تکنولوژی های در حال تکمیل محسوب می گردد، از تغییرات مهم که امسال در این دستگاه ها ایجاد شده می توان از کاهش ضخامت سیم های دستگاه به 6.3 میلی متر و 5.3 میلی متر، تقویت بازوهای الکترو هیدرولیک و سیستم لیزری جهت سیم های بریده اشاره کرد، همچنین تمرکز بیشتر تولید این دستگاه جهت برش  تخصصی ماربل با قیمت پایین تراست.
نسل جدید ربو وایرها (Robo-Wire) از دیگر ماشین آلات بود که بعضی از شرکت ها فقط در سطح کانسپت این ماشین را ارائه کرده بودند که در آینده از آنها به جای استادان حجار و مجسمه ساز استفاده خواهد شد. تکنولوژی رزین ماکرویو و ساب اوربیتال نیز از سایر تکنولوژی های جدید هستند که هرسال در حال تکمیل می باشند.
در کنار شرکت های تولید کننده ماشین آلات می توان به حضور شرکت های فعال در بخش تولید محصولات ابزاری، ساینده ها و مواد شیمیایی اشاره کرد که در بین این شرکت ها حضور چینی ها بسیار پررنگ بود و در مجموع از سراسر دنیا ۲۷۷ شرکت در این بخش حضور داشتند.

  نمایشگاه سنگ ورونا 2022