معادن راد استون

خانه - معادن راد استون
معدن دهبید شایان

مرمریت دهبید شایان با داشتن زمینه ی کرم رنگ، جزء پرفروش ترین سنگ های ساختمانی در سال های اخیر بوده است. معدن دهبید شایان با داشتن نوزده پله استخراجی و تولید سالیانه حدود ۲۵۰ هزارتن سنگ، می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای تامین سنگ پروژه های بزرگ باشد. معدن این سنگ در منطقه دهبید استان فارس قرار دارد که از مراکز بسیار مهم سنگ مرمریت در ایران محسوب می شود.

معدن دهبید شایان از سال ۱۳۸۲ در این منطقه آغاز به فعالیت کرده است. سنگ مرمریت دهبید شایان، از معدن دهبید شایان استخراج شده که در بخش مرکزی شهرستان بوانات واقع در استان فارس، در حوالی روستای فنجان بعد از معدن درنا واقع شده است و در واقع نام خود را از معدن دهبید گرفته است ، این سنگ رنگ روشن و گرمی دارد،از این رو سنگ دهبید از جمله بهترین سنگ هایی است که می توان در فضاهای داخلی کم نور مورد استفاده قرار گیرد. این سنگ اغلب در نمای داخلی ساختمان بکار رفته و استفاده از آن در نمای خارجی ساختمان ها در ایران آنچنان مرسوم نیست. از دلایل پر طرفدار بودن مرمریت کرم دهبید، می توان به سازگاری بالای آن در انواع طراحی و نمای دکوراسیون داخلی اشاره کرد.

معدن-سنگ-دهبید-شایان
معدن الیگودرز
معدن سنگ چینی الیگودرز در مساحتی در حدود ۴۰ هکتار،حداقل حجم ذخیره اقتصادی بیش از ۱۴.۰۰۰.۰۰۰ تن و استفاده از به روزترین تجهیزات معدنی، یکی از بزرگترین معادن این منطقه با توانایی تولید حجم بالای سورتهای گوناگون میباشد.  هم اکنون از مجموع 5 سینه کار معدن این سنگ، 3 سینه کار فعال هستند و کوهبری در هر سینه کار ماهانه حدود 20 هزار تن می باشد. از مجموع سنگ های استخراجی نیز 60 درصد جهت اره بری و 40 درصد نیز برای قله بری مصرف می شود. اگرچه چینی الیگودرز با زمینه­ی سفید خودش شناخته می شود اما سورت ­های بسیار متنوعی از این سنگ وجود دارد که هر کدام، طرح ­های خاص خودشان را دارند و با نمونه های ایتالیایی رقابت می کنند.. جنس چینی و کریستالی سنگ های تولیدی در این معدن باعث افزایش ساب پذیری و صیقل پذیری سنگ های تولیدی آن گردیده است. لازم به ذکر است که خواص سنگ های معدن چینی الیگودرز مطابق با خواص مطلوب در نظر گرفته شده برای سنگ های ماربل بر اساس استاندارد ASTM می باشد.
معدن مرمریت مشکی سیاتم

معدن  مرمریت مشکی سیاتم از جمله سنگ هایی است که معدن آن در شهر مرند استان آذربایجان غربی به تازگی مورد بهره برداری قرار گرفته است. معدن این سنگ هم اکنون 2 سینه کار فعال دارد که میزان استخراج ماهانه از آن ها در حدود 1500 تن می باشد. ضمن اینکه ذخیره قطعی این معدن در حدود 500،000 تن برآورد شده است.
سنگ مرمریت مشکی سیاتم از جمله سنگ های ساختمانی با زمینه مشکی بوده که در سورت های مختلف به بازار های داخلی و خارجی عرضه می گردد..
واحد بازرگانی مجموعه راداستون همکاری گسترده ای با معادن مختلف سنگ های ساختمانی کشور داشته و با تکیه بر سابقه دو دهه فعالیت خود امکان تامین بلوک سنگ های ساختمانی را داراست.