ماشین آلات پیشرفته در نمایشگاه ورونا ایتالیا(مارمومک Marmomacc)


 
در نمایشگاه سنگ ورونا در سال جاری(2018) 270 شرکتهای تولید کننده ماشین آلات حضور داشتند که از آن جمله شرکت های بزرگ تولید کننده ماشین آلات ایتالیایی همچون Breton و Pedrini  بودند.

از مهمترین ماشین آلات ارائه شده در نمایشگاه امسال دستگاه CNC پنج محور ساخت تیم مهندسی شرکت Prussiani به نام Opera Five بود به لطف زاویه Z 650 میلیمتر و جهت چرخش از -120 تا 120 درجه، دستگاه قادر به تراش مجسمه های سنگی با جزییات بالا است.

دستگاه Multi-Wire همچنان جزو تکنولوژی های در حال تکمیل محسوب می گردد، از تغییرات مهم که امسال در این    دستگاه ها ایجاد شده می توان از کاهش ضخامت سیم های دستگاه به 6.3 میلی متر و 5.3 میلی متر، تقویت بازوهای الکترو هیدرولیک و سیستم لیزری جهت سیم های بریده اشاره کرد، همچنین تمرکز بیشتر تولید این دستگاه جهت برش  تخصصی ماربل با قیمت پایین تراست. 

نسل جدید ربو وایرها (Robo-Wire) از دیگر ماشین آلات بود که بعضی از شرکت ها فقط در سطح کانسپت این ماشین را ارائه کرده بودند که در آینده از آنها بجای استادان حجار و مجسمه ساز استفاده خواهد شد. تکنولوژی رزین ماکرویو و ساب اوربیتال نیز از سایر تکنولوژی های جدید هستند که هرسال در حال تکمیل می باشند.

در کنار شرکت های تولید کننده ماشین آلات می توان به حضور شرکت های فعال در بخش تولید محصولات ابزاری، ساینده ها و مواد شیمیایی اشاره کرد که در بین این شرکت ها حضور چینی ها بسیار پررنگ بود و در مجموع از سراسر دنیا 277 شرکت در این بخش حضور داشتند