کشورهای حاضر در نمایشگاه ورونا ایتالیا(مارمومک Marmomacc)


 
بعد از ایتالیا کشورهای حاضر در نمایشگاه به ترتیب تعداد غرفه داران عبارت بود از : چین با 306 شرکت که عمدتا در بخش ابزارآلات و ساینده ها و مواد شیمیایی فعال بودند اکثرا غرفه آرایی خاصی نداشتند و در غرفه های کوچک پیش ساخته حاضر بودند.

ترکیه با 127 شرکت سومین کشور در این دسته بندی بود اغلب شرکت های ترک با اتحاد و نظمی مشخص از حیث حضور در پاویلیون این کشور و از نظر سیاست های قیمت گذاری در سالن 10 حاضر بودند حتی حضور شرکت های بزرگ ترکیه همچون متامار و ایلتاش در پاویلیون ترکیه جالب توجه بود.
مرمریت های خاکستری و طوسی بیشترین متریال از طرف این کشور در نمایشگاه امسال بود. کشور هند با 77 شرکت در این دسته بندی در رتبه چهارم قرار داشت. شرکت های هندی عموما گرانیت های این کشور را در معرض فروش قرار داده بودند، شرکت های هندی از نظر غرفه آرایی سیاستی نزدک به چینی ها را دنبال کرده بودند. کشور پرتقال با 67 شرکت در رتبه پنجم قرار دارد این کشور در تمامی حوزه ها از قبیل تولید ماشین آلات، ابزارها و سنگ ساختمانی حضور داشت همچنین کشور ایران از نظر تعداد شرکت های حاضر در تمایشگاه با 23 شرکت در رتبه دهم قرار داشت.

لیست 15 رتبه اول از نظر تعداد شرکت های حاضر در نمایشگاه ورونا به عبارت زیر است:
ایتالیا 606 شرکت، چین 306 شرکت، ترکیه 127 شرکت، هند 77 شرکت، پرتقال 67 شرکت، اسپانیا 49 شرکت، یونان 44 شرکت، برزیل و آلمان 40 شرکت، مصر 33 شرکت، ایران 23 شرکت، کره جنوبی 16 شرکت، بلژیک 13 شرکت، فرانسه و آمریکا 11 شرکت، لهستان 10 شرکت و عمان 9 شرکت