بيستمين سالگرد نمايشگاه سنگ شيامن در سال 2020

نمایشگاه بایوتک

بیستمین سالگرد نمایشگاه شیامن که با تقویم سال نو چینی تنظیم شده است و در آسیا به عنوان مارمومک (نمایشگاه بین المللی ) شناخته شده است.

مهمترین اخبار از نمایشگاه امسال سنگ شيامن به موضوع برگزاري آن در سال ۲۰۲۰ در تاریخ 16 تا 19 مارس سال آینده مربوط میشود ، این نمایشگاه تا کنون به طور مدام در تاریخ ۶ تا ۹ مارس برگزار مي شده است. بنا به گفته ي برگزارکننده ي نمایشگاه ینونزین شیامن، دلیل تنظیم این تاریخ با تعطیلی سال نو چینی برای این است که کل کشور در تعطیلات خواهد بود.

سال آینده بیستمین سالگرد اين رويداد برگزار می شود.

موضوع قابل توجه در سال ۲۰۱۹ این بود که غرفه داران چیني چگونه معماری داخلی و طراحی برجسته را به نمايش گذاشته بودند. مینی غرفه هایی که زمانی نمايي از نمایشگاه را تشكيل مي دادند، در حال حاضر ناپدید شده اند و فقط در طبقه ي اول در برخی سالن ها دیده می شوند.

این بازتاب پیشرفت بازار چین است: از یک طرف، سرمایه در میان جمعیت در حال رشد است واستفاده از سنگ طبیعی به عنوان ماده ای گران قیمت در طراحی داخلی (نه تنها برای ساخت و ساز به عنوان کفپوش یا نمای ظاهری) ادامه دارد.از طرف دیگر، دولت قوانین سخت گیرانه ای برای متوقف کردن معادنی که اجازه ي کار ندارند و تعیین استانداردهایی برای تولید و فرآوری پایدار در نظر گرفته است.

از آنجايي كه "وجود معادن در دل طبيعت" و "طراحی محصولات با سنگ طبیعی" موضوعات مهمی در کنگره ي جهانی سنگ و در نمایشگاه سنگ هاي نامحدود مي باشند، به صورت جداگانه به توضيح آنها مي پردازيم. تعداد نمایشگاه های امسال: ۲۰۰۰ غرفه دار در ۲۵ سالن با مساحتی بالغ بر ۰۰۰/۱۸۰ مترمربع محصولات خود را ارائه دادند. آنها از ۵۷ کشور جهان آمده بودند و 1/13% آنها برای اولین بار در آن شركت كرده بودند. تعداد بازدیدکنندگان 208،000 نفر بود. با توجه به گفته ي برگزارکنندگان، آنها از ۱۴۷ کشور براي بازديد از نمايشگاه آمده بودند.

در نمايشگاه 2019، 38 شركت 48 محصول را به نمايش گذاشتند.

تعداد غرفه داران سنگ هاي مصنوعي و کوارتز بالا بود. در طول سال های گذشته كه سرعت رشد اقتصادی بالا بود، سنگ هاي مصنوعي در كنار سنگ هاي طبيعي به وجود آمدند و از انجمني به نام CSMA انجمن ملي مواد سنگي چين بهره مند بودند. جالب است كه بدانيد با هر چه بهتر شدن وضعيت اقتصادي اين همزيستي هم بيشتر مي شود.

با این حال: چین هنوز از اشباع بازار فاصله دارد و نرخ رشد سالانه ي اقتصاد هنوز در حدود 6% است. علاوه بر اين، نوسازي خانه ها و آپارتمان هايي كه در طول دوران رونق ساخت و ساز ساخته شده بودند، خود موضوع ديگري هستند.

در بین بازدیدکنندگان امسال، تجار بسیاری از ایالت متحده آمریکا به دنبال راه تماس با عرضه کنندگان سنگ مصنوعی از ویتنام بودند. علتش هم تعرفه های وارده به وسیله ي رئیس جمهور آمریکا ترامپ بود كه علیه محصولات چینی صادر كرده بود.

در کل ، طی ۲۰ سال اخیر، نمایشگاه سنگ شیامن به مارمومک آسیا تبدیل شده است: مثل رقیبی در ورونا، اين نمايشگاه انگیزه های مهمی را برای بخش جهانی سنگ به وجود آورده و به نقطه اي براي ملاقات جهانی تبديل شده که غرفه داران نه تنها برای فروش، محصولات شان را به نمايش مي گذارند، بلکه با مشتري هاي شان هم در تماس خواهند بود.

عکس برخی غرفه ها و محصولات را به نمايش خواهيم گذاشت.

منبع: Stone Idea