سنگ مرمر سبز
  1. 1. مشخصات سنگ مرمر سبز
  2. 2. ویژگی‌های سنگ مرمر سبز
  3. 3. موارد استفاده سنگ مرمر سبز
  4. 4. معدن سنگ مرمر سبز
  5. 5. قیمت سنگ مرمر سبز


سنگ مرمر سبز


مشخصات سنگ مرمر سبز

سنگ مرمر سبز از خانواده سنگ‌های مرمر است. مرمر‌ها سنگ‌های دگرگونی شده‌ای هستند که کانی اصلی آن‌ها کلسیت است. سنگی به غایت زیبا و سرشار از انرژی مثبت. مرمر سبز در هر محیطی قرار گیرد به آن محیط آرامش میبخشد. رنگ خاص سبز سنگ با ویژگی‌های سنگ مرمر ترکیب شده و سنگی منحصر به فرد تولید کرده است. سنگ مرمر سبز همانطور که از نامش پیداست دارای پس زمینه‌ای سبز است که در آن رگه‌هایی از سفید و طلایی نیز دیده می‌شود. بسته به میزان کانی‌های غالب درون سنگ مرمر سبز، رنگ سبز آن از کم رنگ تا پر رنگ متغییر است. مرمر خالص رنگ سفیدی دارد رنگ سبزی که سنگ مرمر به خود میگیرد؛ حاصل وجود ناخالصی‌ها و وجود کانی‌های مختلف است که البته سبب افزایش تنوع رنگی در سنگ مرمر شده است. برای مثال اگر مرمر سفید مقداری دولومیت و منیزیوم در بافت‌های آهکی خود داشته باشد؛ در حین دگرگونی سنگ مرمر رنگ سبز به خود می‌گیرد.


ویژگی سنگ مرمر سبز

ویژگی‌های سنگ مرمر سبز

سنگ مرمر سبز دقیقا ویژگی‌های خانواده خود یعنی سنگ‌های مرمر را دارد. سنگی محکم و مقاوم در برابر فشار و ضربه که آن را برای استفاده در بخش‌های مختلف یک سازه مناسب می‌کند. این سنگ در برابر نفوذ آب بسیار مقاوم میباشد. همچنین سنگ مرمر سبز دارای مقاومت در برابر خراشیدگی بوده و از آن می‌توان به عنوان سنگ راه پله‌، سنگ کف و هر مکانی که محل تردد و رفت و آمد باشد نیز استفاده کرد. با توجه به کمیاب بودن سنگ مرمر سبز از آن در صنعت ساخت مصنوعات و مجسمه‌های مرمری نیز استفاده میکنند.


سنگ اسلب مرمر سبز

موارد استفاده سنگ مرمر سبز

سنگ مرمر سبز سنگی جذاب و زیبا است که در بخش‌های داخلی ساختمان به خصوص اماکن مذهبی و زیارتی از آن استفاده می‌کنند. البته موارد استفاده از سنگ مرمر سبز تنها به اماکن مذهبی خلاصه نمی‌شود، بلکه از آن در بخش‌های داخلی ساختمان‌های مسکونی یا تجاری نیز استفاده می‌کنند. برای مثال می‌توان از سنگ مرمر سبز در بخش‌هایی مانند سرویس‌های بهداشتی، وان حمام، سنگفرش واحد‌های مسکونی، راه پله‌ها، میز و کانتر آشپزخانه، کف یا دیوار لابی هتل یا تالارها استفاده کرد. بیشتر زمانی که بخواهند به یک مکان حالتی کلاسیک و سلطنتی ببخشند؛ یا اگر بخواهند محیطی تداعی کننده آرامش باشد؛ از سنگ مرمر سبز برای تزئین آن استفاده می‌کنند.


کاربرد سنگ مرمر سبز

معدن سنگ مرمر سبز

سنگ مرمر سبز مانند دیگر مرمرهای رنگی ایران، سنگی کمیاب بوده و شناخته شده‌ترین معدنی که دارد؛ معدن سنگ مرمر سبز آذرشهر واقع در آذربایجان شرقی و در شمال غرب ایران است. معادن مرمر سبز توران پشت و بورق یزد نیز دارای نمونه‌هایی از سنگ مرمر سبز هستند. معدن دیگری از سنگ مرمر سبز با پس زمینه سبز کم رنگ نیز در استان کرمان وجود دارد. سنگ این معدن سوپر بوده و بسیار باکیفیت است. سنگ‌ها را به صورت کوپ یا خام از معادن استخراج کرده و به کارخانه های سنگبری برای فرآوری ارسال میکنند. اصفهان یکی از اصلی‌ترین مراکز تولید سنگ اسلب برای مصارف ساختمانی در ایران می‌باشد.


معدن سنگ مرمر سبز

قیمت سنگ مرمر سبز

قیمت تمام شده سنگ مرمر سبز به نحوه فرآوری آن بستگی دارد. برای مثال مرمر سبز را به چند روش ساب صیقلی، ساب چرمی و ساب هوند فرآوری می‌کنند. هرکدام از آن‌ها بدون شک قیمت متفاوتی دارند. همچنین سنگ‌های طبیعی به خصوص مرمرها را درجه بندی می‌کنند. سنگ‌های درجه 1 و 2 و 3 در بازار موجود هستند. بدون شک سنگ درجه 1 نسبت به دو مورد دیگر گران قیمت‌تر خواهد بود. مورد دیگری که بر روی قیمت مرمر سبز تاثیر دارد؛ اندازه آن است. هرچه سنگ بزرگتر باشد؛ قیمت بالاتری هم دارد. قرار دادن سنگ‌ها به صورت بوک مچ و فور مچ نیز می‌تواند قیمت تمام شده آن را افزایش دهد.


مشاوره رایگان

راد استون | سنک دهبید شایان

8 – 02156544852
09122258838
[email protected]

Contact_raadstone